Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гачевски: За жал во оваа држава се е можно, ФФМ, не нè разочарувајте!
Гачевски: За жал во оваа држава се е можно, ФФМ, не нè разочарувајте!

Гачевски: За жал во оваа држава се е можно, ФФМ, не нè разочарувајте!

Фудбалската федерација на Македонија денеска го прекина првенството и не го прогласи Вардар за шампиони, па реагираше и капитенот на ФК Вардар, Филип Гачевски. Голманот вели дека се шампиони и додава ФФМ да нè ги разочарува.

„Момци, ние сме шампиони. Дали ќе бидеме официјално или не, ние пак сме вистински шампиони. За жал во оваа држава се е можно! ФФМ, не нè разочарувајте!“, вели Гачевски.

101689345_553093178722564_8416302052203823104_n