Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар е во предност! За Малме нема одмор, денес игра меч од домашно првенство
Вардар е во предност! За Малме нема одмор,  денес игра меч од домашно првенство

Вардар е во предност! За Малме нема одмор, денес игра меч од домашно првенство

Добар факт за нас е што по мечот со нас во средата Малме неможе овој викенд да го искористи како Вардар и да одмора за дуелот во вторник. Шведската лига е одамна во тек па така Малме мора денес да одигра натпревар од 15.коло во домашниот шампионат.

Тие играат безмалку силен дуел, дерби на нив им гостува треттопласираната екипа во лигата екипата на Сириус. Oвој натпревaр се очекува да биде тежок и напорен за двата тима. Малме е прв во лигата со 33 бода, а гостинот е две места подоле со 25 бода. Малме поради овој дуел кој се игра денес од 16-00 часот ќе има помалку време за адаптација на топлото време во нашата земја пред натпреварот во вторник во Струмица. Нашите момци викендов ќе го користат за последни подготоввки пред двомечот со швеѓаните.