Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Цветков и Кулуковски дел од У15 селекцијата на пријателскиот турнир во Сан Марино
Цветков и Кулуковски дел од У15 селекцијата на пријателскиот турнир во Сан Марино

Цветков и Кулуковски дел од У15 селекцијата на пријателскиот турнир во Сан Марино

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години во периодот од 24-30.септември ќе биде дел од меѓународен пријателски турнир во Сан Марино.

За овој турнир, селекторот на Македонија, Тони Јакимовски, повика двајца играчи од Вардар. Се работи за Горјан Цветков и Влатко Кулуковски.

На турнирот покрај Македонија ќе настапат уште и репрезентациите на Сан Марино, Андора и Латвија.