Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Одбраните на Пачовски против Апоел ( ВИДЕО)
Одбраните на Пачовски против Апоел ( ВИДЕО)

Одбраните на Пачовски против Апоел ( ВИДЕО)

Томе Пачовски сигурно беше еден од најзаслужните за остварениот резултат, на првиот натпревар против Апоел во Кипар. На неколку пати успешно интервенираше, спасувајќи чисти погодоци. Имаше ситуација кога еден од напаѓачите на Апоел излезе очи во очи со нашиот голман, кој на крај излегуваше како победник.

Без примен погодок е одличен резултат кој ни дава големи шанси во реваншот, кој ќе се игра во вторник на арена “Филип Втори“. Се надеваме на уште едно одлично издание на нашиот чувар на мрежата.