Sunday ,26 May 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Младеновски главен судија на утрешниот дуел
Младеновски главен судија на утрешниот дуел

Младеновски главен судија на утрешниот дуел

Младеновски Марјан од Скопје е делегиран да го суди осминафиналниот дуел од Купот на Македонија на кој во Маџари се среќаваат домаќинот Вардар и тимот на Македонија ЃП.

Помошници на Младеновски ќе му бидат Божиновски Никола и Видиниќ Дарко исто така од Скопје, додека пак четврти судија ќе биде Костенчев Никола.

Дуелот утре започнува со почеток во 15;30 часот.