Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Стојанов од Штип ќе ја дели правдата на дуелот во Купот, меѓу Силекс и Вардар
Стојанов од Штип ќе ја дели правдата на дуелот во Купот, меѓу Силекс и Вардар

Стојанов од Штип ќе ја дели правдата на дуелот во Купот, меѓу Силекс и Вардар

Утре со почеток од 13:00 часот на градскиот стадион во Кратово, ќе се одигра 1/4 финалето од Купот на Македонија, меѓу екипите на Силекс и Вардар.

За главен судија на натпреварот е одреден Стојанче Стојанов од Штип, додека негови помошници ќе бидат Даниел Василевски ( Скопје) и Мартин Петковски (Куманово).

Се надеваме на добра игра и пласман за Вардар во 1/2 финалето на ова натпреварување.