Friday ,21 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Познат распоредот на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар, сезоната ја отвараме со дуели против Победа
Познат распоредот на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар, сезоната ја отвараме со дуели против Победа

Познат распоредот на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар, сезоната ја отвараме со дуели против Победа

На 31. август ќе стартува натпреварувачката сезона 2019/2020 во првенството на младинските фудбалски категории. Во првото коло, генерациите на фудбалскиот клуб Вардар за противник ќе го имаат тимот на Победа од Прилеп. Пионерските екипи ќе гостуваат во Прилеп, додека кадетите и младинците на домашен терен ќе ја пречекаат Победа, на стартот од новата сезона. Веќе во второто коло не очекува дербито со екипата на Шкендија. Есенскиот дел е предвиден да финишира на 12.декември. И оваа сезона ќе гледаме три круга на натпреварување, по првите два круга ќе се игра на принципот, дома-гости.

Во продолжение ви го претставуваме распоредот на мечеви, во првите два круга.

РАСПОРЕД  
СУПЕР ЛИГА ЛИГА ПИОНЕРИ ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ 2019-2020
Први два круга, дома-гости
1 КОЛО 31.08.2019 2 КОЛО 07.09.2019 3 КОЛО14.09.2019
ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК ЊУ СТАРС - ФК ПОБЕДА АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД
ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ВАРДАР АД
ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК ВАРДАР АД - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР
ФК ПОБЕДА АД - ФК ВАРДАР АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ЊУ СТАРС
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ЊУ СТАРС ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК ПОБЕДА АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
0 0 0 0 0 0 0
4 КОЛО 28.09.2019 5 КОЛО 01.10.2019 6 КОЛО 19.10.2019
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ВАРДАР АД ФК ПОБЕДА АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД
ФК ЊУ СТАРС - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ЊУ СТАРС ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД
ФК ВАРДАР АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ШКУПИ 1927 АД
ФК ПОБЕДА АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ПОБЕДА АД ФК ЊУ СТАРС - ФК РАБОТНИЧКИ АД
ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК ВАРДАР АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР
0 0 0 0 0 0 0
7 КОЛО 26.10.2019 8 КОЛО 02.11.2019 9 КОЛО 08.11.2019
ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ЊУ СТАРС ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК ВАРДАР АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ВАРДАР АД ФК ПОБЕДА АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ПОБЕДА АД
ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ШКЕНДИЈА АД
ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ПОБЕДА АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ЊУ СТАРС
ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК ЊУ СТАРС - ФК ВАРДАР АД ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД
10. коло 23-24.11.2019 11. коло 30.11. -01.12.2019 12. коло 03-04.12.2019
ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК ПОБЕДА АД - ФК ЊУ СТАРС ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД
ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ВАРДАР АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД
ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ВАРДАР АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ШКУПИ 1927 АД
ФК ВАРДАР АД - ФК ПОБЕДА АД ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК ЊУ СТАРС - ФК ШКЕНДИЈА АД
ФК ЊУ СТАРС - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ПОБЕДА АД
13. коло 07-08.12.2019 14. коло 11-12.12.2019 15. коло 29.02.-01.03.2020
ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ВАРДАР АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ПОБЕДА АД
ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ЊУ СТАРС ФК ЊУ СТАРС - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ШКЕНДИЈА АД
ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ВАРДАР АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ПОБЕДА АД ФК ПОБЕДА АД - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ЊУ СТАРС
ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ВАРДАР АД
ФК ЊУ СТАРС - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ВАРДАР АД
ФК ВАРДАР АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ПОБЕДА АД ФК ПОБЕДА АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД
ФК ПОБЕДА АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ЊУ СТАРС - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД
ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ВАРДАР АД - ФК ЊУ СТАРС ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ШКУПИ 1927 АД
РАСПОРЕД  
СУПЕР ЛИГА ЛИГА КАДЕТИ-МЛАДИНЦИ 2019-2020
Први два круга, дома-гости
1. коло 31.08.-01.09.2019 2. колo 07-08.09.2019 3. коло 14-15.09.2019
ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК ПОБЕДА АД - ФК ЊУ СТАРС ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД
ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ВАРДАР АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД
ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ВАРДАР АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ШКУПИ 1927 АД
ФК ВАРДАР АД - ФК ПОБЕДА АД ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК ЊУ СТАРС - ФК ШКЕНДИЈА АД
ФК ЊУ СТАРС - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ПОБЕДА АД
4.коло 28-29.09.2019 5. коло 01-02.10.2019 6. коло 19-20.10.2019
ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ВАРДАР АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ПОБЕДА АД
ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ЊУ СТАРС ФК ЊУ СТАРС - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ШКЕНДИЈА АД
ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ВАРДАР АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ПОБЕДА АД ФК ПОБЕДА АД - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ЊУ СТАРС
ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ВАРДАР АД
7. коло 26-27.10.2019 8. коло 02-03.11.2019 9. коло 08-09-10.11.2019
ФК ЊУ СТАРС - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ВАРДАР АД
ФК ВАРДАР АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ПОБЕДА АД ФК ПОБЕДА АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД
ФК ПОБЕДА АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ЊУ СТАРС - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД
ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ВАРДАР АД - ФК ЊУ СТАРС ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ШКУПИ 1927 АД
10. коло 23-24.11.2019 11. коло 30.11. -01.12.2019 12. коло 03-04.12.2019
ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК ЊУ СТАРС - ФК ПОБЕДА АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД
ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ВАРДАР АД
ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК ВАРДАР АД - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР
ФК ПОБЕДА АД - ФК ВАРДАР АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ЊУ СТАРС
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ЊУ СТАРС ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК ПОБЕДА АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
13. коло 07-08.12.2019 14. коло 11-12.12.2019 15. коло 29.02.-01.03.2020
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ВАРДАР АД ФК ПОБЕДА АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД
ФК ЊУ СТАРС - ФК ПЕЛИСТЕР АД ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ЊУ СТАРС ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД
ФК ВАРДАР АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК ШКУПИ 1927 АД
ФК ПОБЕДА АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ПОБЕДА АД ФК ЊУ СТАРС - ФК РАБОТНИЧКИ АД
ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК ВАРДАР АД - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР
16. коло 29.11.2015 недела 13:00 17. коло 06.12.2015 недела 13:00 18. коло 09.12.2015 среда 13:00
ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ЊУ СТАРС ФК ШКЕНДИЈА АД - ФК ШКУПИ 1927 АД ФК ВАРДАР АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ВАРДАР АД ФК ПОБЕДА АД - ФК РАБОТНИЧКИ АД ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР - ФК ПОБЕДА АД
ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД ФК РАБОТНИЧКИ АД - ФК ШКЕНДИЈА АД
ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ПОБЕДА АД ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК КУМАН ЕУРОСПОРТ-ВАРДАР ФК МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 АД - ФК ЊУ СТАРС
ФК ПЕЛИСТЕР АД - ФК ШКЕНДИЈА АД ФК ЊУ СТАРС - ФК ВАРДАР АД ФК ШКУПИ 1927 АД - ФК ПЕЛИСТЕР АД