Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > „Петлињата“ на ФК Вардар против Партизан Кидс, во 7.коло на Регионалната Скопска Лига
„Петлињата“ на ФК Вардар против Партизан Кидс, во 7.коло на Регионалната Скопска Лига

„Петлињата“ на ФК Вардар против Партизан Кидс, во 7.коло на Регионалната Скопска Лига

Екипата на Партизан Фудбал Кидс е противник за„петлињата“ на ФК Вардар во рамките на 7.коло во Регионалната Скопска Лига.

Натпреварите со овој противник ќе се одиграат во недела (12.11) на игралиштето „Циглана“ во Драчево. Термините на одигрување се 10:00 (2010) и 12:00 (2009).