Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Против Шкупи во 2.коло на Регионалната Скопска Лига
Против Шкупи во 2.коло на Регионалната Скопска Лига

Против Шкупи во 2.коло на Регионалната Скопска Лига

Утре на помошниот терен во Кадино, своите натпревари од 2.коло во Регионалната Скопска Лига ќе ги одиграат генерациите 2009 и 2010. За противник го имаме тимот на Шкупи.

Натпреварот на генерација 2010 ќе стартува од 09:00, додека генерациите 2009 ќе играат од 11:00 часот. Во првото коло, нашите две екипи стигнаа до убедливи победи против екипата на Скопје.