Monday ,06 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар отвори со победа, совладана Беласица
Вардар отвори со победа, совладана Беласица

Вардар отвори со победа, совладана Беласица

Генерацијата на фудбалскиот клуб Вардар родени “2002“ година, денеска ги започна натпреварите на меморијалниот турнир “Филип Лазаревски 2018“

Тренерот Тодоровски Сашо дуелот го започна со овој состав: Величковски, Крстевски, Сељанац, Гугуљанов, Ѓорѓоски,  Стојановски К. Костовски, Андрески, Фазлиу, Демири, Стојановски Г.

Влегоа уште: Симев, Станковски, Ѓорѓиевски, Мирков и Ринор

Нашите играчи отворија добро и славеа победа со резултат 2:0 (0:0) над тимот на ФК Беласица. Првиот дел мина без погодоци на двете страни, иако Вардар имаше повеќе од играта и шанси, сепак на одмор се замина со почетните 0:0.

Во вториот дел младиот состав на Вардар го скрши отпорот на противникот и успеа да дојде до триумф, стрелец на двата гола беше Георг Стојановски. Со оваа победа Вардар ги запиша првите три бода на турнирот.