Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар Б, одигра реми со Металург
ФК Вардар Б, одигра реми со Металург

ФК Вардар Б, одигра реми со Металург

Нашиот Б тим вчера одигра втор натпревар оваа сезона во Б лигата. Противник на нашиот тим беше тимот на ФК Металург. Овој натпревар заврши 1:1, што значи дека ФК Вардар по две кола во оваа Б лига има одиграно 2 натпревари, и двата завршија нерешено. Стрелец на голот за ФК Вардар Б беше, Филип Петковски.

За ФК Вардар Б на оваа средба настапија:
ВАРДАР: Гачевски, Најдоски, Новак, Глишиќ, С. Спировски, Темелков, Асани, Ф. Петковски, Малов, Јовановски, Трифунов.
Играа уште: Павловиќ, П. Спировски, Хамзиќ, Велкоски.

Фото: fkvardar.mk