Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Милош Спасовски со генерацијата 2007 на Македонија се наоѓа на турнир во Белград
Милош Спасовски со генерацијата 2007 на Македонија се наоѓа на турнир во Белград

Милош Спасовски со генерацијата 2007 на Македонија се наоѓа на турнир во Белград

Генерацијата 2007 на македонската фудбалска репрезентација се наоѓа во Белград, каде ќе биде дел од мини турнир.

Денес ќе играме против репрезентацијата на Босна и Херцеговина, додека утре на програмата е натпревар со екипата на Војводина. За овој турнир, селекторот на Македонија, Драган Начевски повика и играч од редовите на Вардар. Се работи за стоперот Милош Спасовски, кој ќе има можност да се докажува во националниот дрес.

Тука се и голем број на вардарови играчи, кои од почетокот на сезоната се преселија во Академијата на ФФМ.