Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Шиле!
Среќен роденден Шиле!

Среќен роденден Шиле!

 Вардаровиот   напаѓач Дејан Блажевски-Шиле  денеска слави роденден, тој полни 32. години. Блажевски  минал низ  сите младински категории на нашиот фудбалски клуб, потоа настапуваше за други клубови се до  почетокот на 2015 година кога од екипата на Хазар Ланкаран, повторно го облече дресот на Вардар. Од сегашните играчи, тој е најдобриот стрелец на нашиот тим.

Среќен роденден Дејан!