Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Денес стартува „Вардар Куп Скопје“, сите натпревари можат да се проследат на СТРИМ
Денес стартува „Вардар Куп Скопје“, сите натпревари можат да се проследат на СТРИМ

Денес стартува „Вардар Куп Скопје“, сите натпревари можат да се проследат на СТРИМ

Денес стартуваше првото издание на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“, на кој ќе се натпреваруваат осум екипи, составени од играчи родени 2008 година и помлади

Турнирот го отворија екипите на Партизан и Осијек, додека од 12:00 часот, силите ќе ги одмерат екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда.

Сите натпревари ќе бидат пренесувани во живо, на линкот, ТУКА