Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Утре на програмата е вонредното 19.коло во ВМФЛ, Вардар гостува во Велес
Утре на програмата е вонредното 19.коло во ВМФЛ, Вардар гостува во Велес

Утре на програмата е вонредното 19.коло во ВМФЛ, Вардар гостува во Велес

Утре на програмата е вонредното 19.коло во ВМФЛ. Вардар ќе гостува во Велес, кај екипата на Борец.

Натпреварот ќе се одигра на градскиот стадион во Велес со почеток од 14:00 часот. Судиската тројка доѓа од Струмица, Сашко Ристов е главен делител на правдата, додека негови помошници ќе бидат Стојан Костадинов и Михаил Џорлев.

Вардар е голем фаворит во пресрет на овој натпревар, со оглед дека Борец после 18 одиграни натпревари има само еден освоен бод.