Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ништо од Градски, Вардар во сабота во Маџари!
Ништо од Градски, Вардар во сабота во Маџари!

Ништо од Градски, Вардар во сабота во Маџари!

За жал, ФК Вардар во сабота нема да може да игра на својот стадион поради лошиот терен на нашиот најголем стадион и дека во недела се игра прволигашки фудбал.

Дуелот против Воска ќе се игра на теренот во скопската населба Маџари од 15-30 часот. На овој дуел Вардар ќе брка прва победа во новата сезона.

Дали од следното коло Вардар ќе се врати на својот стадион, останува засега дилема.