Tuesday ,16 April 2024
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО )Шкендија : Вардар 1-3
(ВИДЕО )Шкендија : Вардар 1-3

Видео од ГОЛЕМЕТА ПОБЕДА  во Куманово на скопските црвено – црни . На мечот поведе Вардар со 0-1 во 19 минута  подоцна до крајот на  полувремето Шкеднија изедначи . Вардарци во вториот дел со два гола го поставија конечниот резултат 1:3 . На овој меч за Шкендија стелец  беше Радески 42минута за ФК Вардар стрелци беа  – Ивановски 19минута , Фелипе 85минута, Ромеро 90минута . Нашите момци покажаа квалитет кога најмногу се очекуваше од нив однесоа победа со дирекниот конкурент . Браво јунаци наши.

За  ВАРДАР стартуваа следните 11-сетмина и тоа : 28. Пачовски, 3. Попов, 4. Мијушковиќ, 6. Грнчаров, 77. Брдаровски, 16. Глигоров, 14. Велковски /од 75 минута 20. Николов/, 11. Асани/од 58 минута 17. Стојков/, 70. Фелипе, 9. Блажевски/од 68 минута 58.Ромеро), 22. Ивановски.