Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар загуби во Могила
(ВИДЕО) Вардар загуби во Могила

(ВИДЕО) Вардар загуби во Могила

Шок во Могила. Вардар претрпе нов пораз, овој пат во Прилеп кај тимот на Победа со резултат 1:0 (0:0). Нашиот тим делуваше многу слабо, во првиот дел не створи ниту една добра шанса за погодок, истото продолжи и во вториот дел, на крај, нашиот тим беше казнет за лошата игра и прими погодок. Сега Вардар е на минус девет од Шкендија и два натпревари помалку.

Видео: