Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар лесно со Слога
(ВИДЕО) Вардар лесно со Слога

(ВИДЕО) Вардар лесно со Слога

Вардарци дојдоа до првата победа во 2017 со триумфот над Слога во првото коло оваа пролет со 3-0. Стрелци на головите беа Кривањева со автогол  во 2. минута, во 16. минута Фелипе со прекрасен погодок зголеми на 2:0 , а во 82. минута точка стави  Дејан Блажевски.