Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео) Вардар повторно победи во Битола
(Видео) Вардар повторно победи во Битола

(Видео) Вардар повторно победи во Битола

Вардар и без половина прв тим немаше поголеми потешкотии да стигне до победата против битолски Пелистер. Шампионот на Македонија се врати од Битола со три бода. На Вардарци им преостанува уште натпреварот во среда на домашен терен против Силекс на кој ќе им биде доделен новиот шампионски пехар.

Видео од головите во Битола: