Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар реди победи во Словенија, совладан и Домжале
(ВИДЕО) Вардар реди победи во Словенија, совладан и Домжале

(ВИДЕО) Вардар реди победи во Словенија, совладан и Домжале

Вчера, ФК Вардар славеше и на вториот тест-меч во Словенија, момците  одиграа одличен натпревар и сосема заслужено со резултат 1:2 (1:1) се радуваа на победа против Домжале. Головите за нашиот тим ги постигнаа Исени во првото полувреме на одлична асистенција на Мицевски и Марковиќ во вториот дел, за домаќинот погоди македонскиот интернационалец  Ибраими во 19. минута.