Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕА Комити го „запалија“ за Велигден небото над Драчево и Скопје
(ВИДЕА Комити го „запалија“ за Велигден небото над Драчево и Скопје

(ВИДЕА Комити го „запалија“ за Велигден небото над Драчево и Скопје

Вчера по полноќ како  што најавија претходно, навивачката група Комити Запад со пиротехничко шоу го честиташе големиот христијански празник Велигден.  Драчево и Скопје  „гореа“, на сите страни се слушаа звуци од пиротехничкото шоу. Во продолженија погледнете видеа од перформансот на Комити Драчево.

Едното може да го погледнете на следниот ЛИНК , а другото во продолжение.