Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар триумфално и кај Баскет Кам, остануваме први на табелата
КК Вардар триумфално и кај Баскет Кам, остануваме први на табелата

КК Вардар триумфално и кај Баскет Кам, остануваме први на табелата

На програмата во втората кошаркарска сениорска лига минатиот викенд беше  19.рунда, во ова коло црвено-црните беа гости во Македонска Каменица.

КК Вардар како лидер на табелата гостуваше кај екипата на Баскет Кам,  на дуелот во во салата „Кирил и Методиј“ во Македонска Каменица бевме подобар противник и дојдовме до победа. Веќе од самиот старт најавивме дека атакуваме на зачувување на лидерската позиција, од четвртина во четвртина ја зголемувавме предноста која на крајот изнесуваше 24.поена повеќе. Победата дојде со резултат  66 – 90.