Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ тргна по втора победа
ЖОК Вардар ЕМ тргна по втора победа

ЖОК Вардар ЕМ тргна по втора победа

ЖОК Вардар ЕМ викендов ќе го игра 2.коло во женската втора државна лига, по успешниот деби дуел во првата рунда не очекува нов предизвик. Во ова коло сме домаќини на екипата на ОК Јанта Волеј Форца.

Натпреварот е закажан за утре, сабота (30.октомври) со почеток во 15:00 часот во спортската сала „Форца“ во Скопје.