Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младинските екипи на РК и ЖРК Вардар во сабота го играат 1.коло од лигата
Младинските екипи на РК и ЖРК Вардар во сабота го играат 1.коло од лигата

Младинските екипи на РК и ЖРК Вардар во сабота го играат 1.коло од лигата

Младинските  екипи на РК Вардар 1961 и ЖРК Вардар овој викенд ќе го играат првиот дуел во своите групи во сезоната 2021/2021. Познати се ривалите и термините за овие натпревари, девојките се домаќини, а момците ќе гостуваат.

*ЖРК Вардар-Чаир 30/10/2021, 12:00 часот, Јане Сандански

*РК Алколид-РК Вардар 30/10/2021, 12:00 часот, Борис Трајковски