Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Четири машки и една женска млада екипа со нови предизвици
Кошарка: Четири машки и една женска млада екипа со нови предизвици

Кошарка: Четири машки и една женска млада екипа со нови предизвици

Младите категории на кошаркарскиот клуб Вардар ќе одиграат натпревари во своите генерации од новите кола. Не очекуваат дури пет дуели, од кој четири кај момците и еден кај дамите. Ова е распоредот за дуелите на црвено-црните надежи:

М18: Вардар-Куманово 24/11/2018 11-00ч

М16: Вардар-Работнички 25/11/2018 19-00ч.

М15: Партизан МШ-Вардар 27/11/2018 18-30ч.

М14: Вардар-Црн Дрим 24/11/2018 13-00ч

М18(ж): Шкупи-ЖКК Вардар 26/11/2018 15-00ч