Tuesday ,15 June 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (Видео) Газење! Вардар М14 дојде до 3/3 во Острава
(Видео) Газење! Вардар М14 дојде до 3/3 во Острава

(Видео) Газење! Вардар М14 дојде до 3/3 во Острава

Ниту украинскиот тим  на Теивес неможеше да го сопре „суперсоничниот црвено-црн воз“,  вардарци се во Острава Чешка, каде се  дел од првиот турнир во EYBL лигата. Момците од КК Вардар М14 дојдоа до третта победа по ред овој пат совладувајќи го ривалот со високи 16 коша позитива, ние доминиравме во сите аспекти на кошаркарската игра и триумфиравме со 74 : 58.