Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Двајца вардарци повикани за селекцијата М16
Кошарка: Двајца вардарци повикани за селекцијата М16

Кошарка: Двајца вардарци повикани за селекцијата М16

Репрезентацијата до 16 години во машка конкуренција, која идното лето ќе настапува на Европското кадетстко првенство (дивизија А), ќе одржи тренинг денес, петок (26. октомври), со почеток во 18часот и 30минути во малата сала на „Кале“. На списокот се најдоа двајца вардарци.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ КОШАРКАРИ

 1. Марин Петков – КК Вардар
 2. Михаил Наумоски – Галатасарај, Турција
 3. Мирослав Ѓорѓевиќ – Бреша, Италија
 4. Давид Трпески – КК МЗТ Скопје Аеродром
 5. Амар Хот – КК Феникс 2010
 6. Гораст Величковски – КК Феникс 2010
 7. Павел Атанасов – КК Вардар
 8. Резарт Мемед – Галатасарај, Турција
 9. Филип Наков – КК Водно санс
 10. Андреј Митревски – КК Феникс 2010
 11. Теон Богатиновски – КК Феникс 2010
 12. Дино Боцевски – Стела Азура, Италија
 13. Кршеван Кларица – Задар, Хрватска
 14. Антонио Софрониевски – КК МЗТ Скопје Аеродром
 15. Теодор Симиќ – Барселона, Шпанија
 16. Предраг Стерјовски – КК Феникс 2010
 17. Борјан Димовски – КК МЗТ Скопје Аеродром
 18. Матеја Матовски – КК Водно санс
 19. Никола Василев – КК Водно санс
 20. Тарик Пепиќ – КК МЗТ Скопје Аеродром