Sunday ,05 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Две победи и еден пораз за младите надежи на КК Вардар
Две победи и еден пораз за младите надежи на КК Вардар

Две победи и еден пораз за младите надежи на КК Вардар

Три млади екипи на кошаркарскиот клуб „Вардар“ овој викенд одигаа дуели против своите врсници. На сите три натпревари ние бевме гости, сосема одлично минавме во ова викенд-коло. Остваривме две победи и впишавме еден пораз. Постигнати се следните резултати:

М18: ФМП-ВАРДАР 93-98

М16: КУМАНОВО-ВАРДАР 52-84

М14: КОЧАНИ-ВАРДАР 119-103