Thursday ,22 August 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардар М18 триумфално во 1/4-финалниот дуел со КК Феникс
Вардар М18 триумфално во 1/4-финалниот дуел со КК Феникс

Вардар М18 триумфално во 1/4-финалниот дуел со КК Феникс

Во лигата за кошаркари до 18години  на сила е плеј-оф сегментот. Во истиот тимот на кошаркарскиот клуб Вардар во четвртфинален дуел во малата сала при СЦ “Кале“ ја пречека екипата на КК Фенкс М18. На оваа средба победата ја оствари тимот предводен од Александар Јованчев.

kk2

Црвено-црните надежи одигаа мотивирано, од самиот почеток на средбата ја имаа контролата на резултатот и на крајот триумфираа со двоцифрена предност. Победата  за јуниорите на КК Вардар на овој натпревар со тимот од Скопје дојде со резултат 88-87.