Thursday ,22 August 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Младинците на ФК Вардар минимално ја совладаа Македонија ЃП
Младинците на ФК Вардар минимално ја совладаа  Македонија ЃП

Младинците на ФК Вардар минимално ја совладаа Македонија ЃП

Младинците на ФК Вардар стигнаа и до 22.првенствена победа во првенството, откако денес на домашен терен ја победија екипата на Македонија Ѓ.П. Победата за избраниците на Тодоровски Саше Рап-тап дојде со минимални 1-0 (0-0).

Вардар: Андов, Радевски, Пешевски (c), Наумчески, Стојчески, Велковски, Ѓорѓиески, Колевски, Димоски, Божиноски, Тасев.

Првиот дел заврши со почетните 0-0, иако имаа прилики двата младински тима мрежите на Андов Матеј и Серафимов Дамјан минуваа во првите 45.минути на овој младински дуел. Натпреварот го реши еден потег, еден гол беше доволен за победа и нови три бода на црвено-црните на оваа средба. Се играше 60.минута кога за нас погоди нововлезениот Ибиши Џемаил, тој стрелаше за 1-0 резултат со кој се оконча оваа средба.