Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > БК Вардар со нови парични награди за борачите, Трендов освои злато во Радовиш
БК Вардар со нови парични награди за  борачите,  Трендов освои злато во Радовиш

БК Вардар со нови парични награди за борачите, Трендов освои злато во Радовиш

БК Вардар продолжува да ги наградува борачите кои остваруваат успеси на македонските првенства. Овој  пат беа наградени учесниците  на Изборното првенство за У-17 што се одржа изминатиов викенд во Радовиш.

Милан Трендов освои златен медал во категоријата до 65 килограми, а со тоа и награда од 100 евра.

325588309_3368558533367827_3047608758091505024_n 326905293_1240244886575104_2322976296147876309_n

Инаку, Милан е син на Благој Трендов, поранешен борач на Спартак, кој живее и работи во Греманија.Рубен Модосјан се закити со сребро во категоријата до 80 кг и заработи 50 евра. Тој е син на Гари Модосјан кој беше дел од славната генерација на БК Бучим, кога стаана европски и светски клупски прваци.

328529022_526499875989724_8680990212399816212_n 328617006_6633444190018923_4367855614717713562_n

Бранислав Поповиќ (-51 кг) освои бронза и награда од 20 евра. Бранислав е надежен борач.