Monday ,06 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > (ФОТО) Честитки од борачите олимпијци за НУРОВ
(ФОТО) Честитки од борачите олимпијци за НУРОВ

(ФОТО) Честитки од борачите олимпијци за НУРОВ

Вчера во организација на БК ВАРДАР се одржа свечена вечера на која присуствуваа сите Олимписки медалисти, да му го честитаат бронзениот медал на Магомедгаџи Нуров и освојувањето на Олимписката норма.

bk2

Лично Олимпискиот победник Шабан Трстена, заедно со 2 пати бронзениот Олимпиец Шабан Сеиди, бронзениот Магомед Ибрагимов, петтиот ма олимпијада Зоран Шоров, селекторот Насе Насев, судијата Љупчо Јанев, д-р проф. Страшо Глигоров , тренерите Назми Али и Хасан Бислими, врвни боречки асови Атанасов, Димчевски, Сичков, А.Рангелов,Штерјо Митров, К.Шоров, заедно со други спортски работници, од се срце искрено го поздравија Нуров за постигнатиот успех и резултат.

bk3

Организатори и домаќини на свеченоста беа Мирко Димчевски и професорот Љубиша Пешко.

bk4

Пешко искажа голема благодарност до Македонските борачи олимписки медалисти, боречките легенди, тренери, спортисти и љубители на борењето за подршката на Вардаровиот бронзен медалист од Светското првенство и евидентен учесник на Олимпијадата во Токио 2020 – МАГА НУРОВ ! Се надеваме дека Вардарци пријатно ќе Ве радуваат во иднина со своите резултати.

bk5 bk7 bk8