Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Четири победи за младите екипи на Вардар
Кошарка: Четири победи за младите екипи на Вардар

Кошарка: Четири победи за младите екипи на Вардар

Вчера во малата сала “Кале“ машките и женските црвено-црни кошаркарски тимови одиграа четири дуели. На сите натпревари успеавме да дојдеме до високи победи. Дамите имаа три победи, момците забележаа еден триумф, резултатите изгледаат вака:

d-2

М14 КК Вардар- Про Баскет 94 17

М14 ЖРК Вардар- Чаир  34-01

М14  ЖКК Вардар- Про Баскет 37 23

М16 ЖКК Вардар- ЖКК Трокал 87-44