Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > (ВИДЕО) Нуров заврши на 7.позиција на ЕП во Рим
(ВИДЕО) Нуров заврши на 7.позиција на ЕП во Рим

(ВИДЕО) Нуров заврши на 7.позиција на ЕП во Рим

Могамедгаџи Нуров на патот до медалот преку репасажот беше сопрен од Азербејџаневот Нурмагомед Гаџиев кој го совлада со 4-7 во последната препрека до мечот за бронзата на Европското првенство во Рим, Италија.

333333333333333

Нашиот репрезентативец успеа да ја мине првата репасажна борба во категоријата до 97 килограми преку извонреден настап и се избори победа од 7:0 над Турчинот Болукбаши. Тој со „туш“ успеа да победи.  Европското првенство Нуров ја заврши како 7.пласиран.