Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардар со убедлива победа ја започна 1/4-финалната серија против МЗТ Скопје
Вардар со убедлива победа  ја започна 1/4-финалната серија против МЗТ Скопје

Вардар со убедлива победа ја започна 1/4-финалната серија против МЗТ Скопје

Во женската сениорска кошаркарска лига започна со одигрување четвртфиналната серија, вардарки ќе бидат дел од серијата „подобар во три натпревари“. ЖКК Вардар против себе  го има тимот на МЗТ Скопје Аеродром, избраничките на Александар Ашаданов вчера беа домаќини на сино-белите во малата сала при Срц „Кале“ во Скопје.

За разлика од последната првенстена средба каде овој ривал го „скршивме“ во последната четвртина, вчера имавме лесна задача и доминантна игра. Победивме по водството во текот на целиот дуел со високи 49.поеи преднос, ние триумфиравме со 82-34.