Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > (ВИДЕО) Димитровски гостин во „Утрински брифинг“

(ВИДЕО) Димитровски гостин во „Утрински брифинг“

Подпретседателот на Кугларскиот тим Вардар, Дарко Димитровски беше гостин на емисијата „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ. Зборуваше за куглањето како спорт, условите во земјава, меѓународните преизвици за овој мал тимски спот и.т.н

*Видеото од неговото гостување може да го погледнете- ТУКА!