Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Лани на денешен ден, Деловска го подигна третиот Куп пехар на ЖКК Вардар
Лани на денешен ден, Деловска го подигна третиот Куп пехар на ЖКК Вардар

Лани на денешен ден, Деловска го подигна третиот Куп пехар на ЖКК Вардар

Лани на денешен ден, црвено-црните дами триумфираа во националното натпреварување на Република Македонија, со нов триумф над „вечниот“ ривал Бадел, со резултат 40:50. Девојките на Жаклина Стојановска покажаа карактер и по 3ти пат по ред беа ШАМПИОНИ ВО КУПОТ.

vardar-zeni-kup-2019

Капитенот Симона Деловска по мечот го подигна пехарот, третти по ред во ова натпреварување за вардарки. МВП на финалето беше Славица Наков, која што постигна 23 поени, со 5 скока и 4 асистенции. Василевска постигна 16 поени, со 12 скока. Последните три години поминуваат во знакот на овие две екипи, кои што ги водат битките за пехарите.

vardar-stats-zeni-kup-2019