Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Повелете на Кугларското дерби Вардар- Макпетрол бесплатно
Повелете на Кугларското дерби Вардар- Макпетрол бесплатно

Повелете на Кугларското дерби Вардар- Макпетрол бесплатно

По две одложувања на пролетното прво коло во Македонската кугларска лига конечно во сабота е стартот и тоа одма со дерби . Во истото е инволвиран и нашиот КК Вардар кој влегува со амбиција да му нанесе пораз на првопласираниот КК Макпетрол-Скопје . КК Вардар е домаќин и се обраќа на публиката да ја искористи шансата БЕСПЛАТНО да присуствува на најважниот меч во првото пролетно коло во лигата .

Сабота, 07.03.2015, кугларница во СЦ Борис Трајковски, 11.00 часот.

Сабота, 07.03.2015, кугларница во СЦ Борис Трајковски, 11.00 часот.

По повод кугларското дерби помеѓу моментално второпласираниот КК Вардар 2014 и актуелниот есенски шампион КК Макпетрол, КК Вардар 2014 како домаќин на овој натпревар ги повикува сите љубители на куглањето и спортот воопшто да бидат дел од ова дерби и да уживаат во кугларските вештини од македонските мајстори во овој спорт.

Термин – Сабота, 07.03.2015, кугларница во СЦ Борис Трајковски, 11.00 часот….повелете, Ве очекуваме.