Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардар во дербито го пречекува Бадел 1862
Вардар во дербито го пречекува Бадел 1862

Вардар во дербито го пречекува Бадел 1862

             Во групата-А во женската сениорска кошаркарска лига во рамки на 6.коло од „ОРОЛОЏО“ сегментот на програмата за девојките на Александар Ашаданов е нова дерби средба.

ЖКК Вардар во оваа шестта рунда ќе биде домаќин на лидерот на табелата екипата на Бадел 1982. Дуелот е закажан за  утре, среда (30.март.2022) со почеток во 17 часот и 30 минути. На натпреварот кој ќе се игра во малата сала при Спортскиот центар “Кале“  за судии се делегирани: Антовски Б.  и Ѓеорѓиев Р.