Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Младинската и кадетската екипа на ЖОК Вардар ЕМ обезбедија Ф-4
Младинската и кадетската екипа на ЖОК Вардар ЕМ обезбедија Ф-4

Младинската и кадетската екипа на ЖОК Вардар ЕМ обезбедија Ф-4

Две млади екипи на Женскиот одбојкарски тим „Вардар ЕМ„ обезбедија завршен ф-4 турнир, станува збор за женската кадетска и младинска екипа на црвено-црните.На истите ќе атакуваме на два шампионски  пехара.

191585568_2607783286196930_7750803144725919647_n

Следниот викенд ќе се одржи Ф-4 кај младинките,  на истиот свој пласман обезбеди тимот на ЖОК Вардар ЕМ. Нашите дами во младинскиот 1/4-финален дуел го совладаа тимот на ОК Јанта Волеј Форца со резултат 3-1 и обезбедија пласман на завршницата.

189654315_884417912147361_309236423016422464_n

Вчера, понеделник (24.мај) кадетките на Вардар ЕМ во четврт-финалето се сретнаа со екипата на Мастер Волеј, нашите девојки победија со максимален резултат. Триумфот дојде со резултат 0-3 и со истиот обезбедивме пласман на завршниот Ф-4 турнир.

Во текот на утрешниот ден ќе ви донесеме детали за Ф-4 турнирот, наши ривали во двете конкуренции, учесници итн.