Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар гостува кај ЖРК Деспина
Вардар гостува кај ЖРК Деспина

Вардар гостува кај ЖРК Деспина

ЖРК Вардар во рамки на 23.коло гостува кај тимот на Деспина во градот Прилеп.  Дуелот се игра во среда (26.мај) со почеток во 18-30 часот. Ова е предпоследно коло во оваа сезона 2020/2021 за црвено-црните дами на Ристова Драгана и Царчев Александар.

Вардар ја брани 2.позиција, ние имаме 55.бода до сега и влегуваме како фаворит, ривалот има 39.бода и се наоѓа на позицијата број пет.

ЖРК Вардар во есенскиот дел со истиот ривал во Јане Сандански против солидниот тим на Деспина дојде до двоџифрена победа, прилепскиот тим  го  совладавме со 30:20