Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Видео од борбата на Егоров на ЕП во која го освои бронзениот медал
Видео од  борбата на   Егоров на ЕП во која го освои бронзениот медал

Видео од борбата на Егоров на ЕП во која го освои бронзениот медал

 Владимир Егоров  по 12 години и донесе медал на Македонија на Европските шампионати. Погледнете ја борбата која донесе медал, во истата  Егоров (-57 кг) го совлада Андреј Дуков од Романија со 7-4  на Европското првенство во борење за сениори во слободен стил во Букурешт, Романија.