Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > Останати спортови > (ФОТО) Борење! Егоров тргна со победа во Германија
(ФОТО) Борење! Егоров тргна со победа во Германија

(ФОТО) Борење! Егоров тргна со победа во Германија

Вардарците кои само што завршија со обврските за Македонија како претставници на нашата земја и репрезентативци од Вардаровите редови на Светското првенство Франција, се пред нови предизвици. Токму тие ќе бидат позајамени во најсилната лига во овој спорт, германската Бундес лига. Владимир Егоров кој се бори во категоријата до 57  килограми, ќе биде дел од германскиот тим  SVW BURGHAUSEN. Викендов Владимир го имаше првиот настап.

Тој триумфираше во првата борба со 0-4 по само 1 минута и 56 секунди тој го реши својот дуел и донесе поен за тимот во кој е позајмен од нашите редови. На дуелот поддршка на нашето момче му даде ветеранот на мак.борењето и членот на Лирија г-н Али Кадриу.

e e2 e3 e4 e5 e6 e7 e9