Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Фото) Зенит го објави списокот за ЛЕ, на него сите ѕвезди во тимот
(Фото) Зенит го објави списокот за ЛЕ,  на него сите ѕвезди во тимот

(Фото) Зенит го објави списокот за ЛЕ, на него сите ѕвезди во тимот

Вардаровиот ривал, рускиот тим  Зенит го објави составот што е пријавен за натпреварите од групната фаза во Лигата на Европа. Тренерот од Италија, кој го води овој тим Роберто Манчини ги пријави сите свои ѕвезди за настап во Л.Е. На списокот се наоѓаат голманот Јури Лидигин, потоа одбранбените фудбалери Бранислав Ивановиќ, Доменико Кришчито, Емануел Мамана, играчите за врска Матијас Краневитер, Кристијан Нобоа, Леандро Паредес, Емилијано Ригони, Олег Шатов, напаѓачите Себастијан Дриуси, Александер Кокорин, Артем Ѕјуба.

zenit