Wednesday ,28 September 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар против Металург
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар против Металург

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар против Металург

Вардар со победа ја стартуваше обраната на титулата во СЕХА-лигата. Металург се покажа како недостоен противник за актуелниот освојувач на ова натпреварување, кој на крај мораше да се помири со висок пораз (23:32).

Погледнете ги најинтересните моменти од триумфот против Металург.