Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > (ФОТО) Кугларите на Вардар со пеколно темпо на почетокот од подготовките
(ФОТО) Кугларите на Вардар со пеколно темпо на почетокот од подготовките

(ФОТО) Кугларите на Вардар со пеколно темпо на почетокот од подготовките

Избраниците на тренерот Драги Димитровски кугларите на Вардар тргнаа со пеколно темпо на почетокот од подготовките за новата сезона 2016/2017 во која ги чекаат дузина предизвици. Најпрво патуваат на крајот од месецот на силен меѓународен турнир во Бања Лука, Република Српска (Б и Х), потоа ги очекува настап на “Светскиот куп“ во Италија и се разбира остануваат двете домашни натпреварувања Македонската кугларска лига- МКЛ и Купот на Македонија. Подготовките се одвиваат во кугларницата “Мусандра“, бидејќи нивната матична куглана во спортскиот центар “Борис Трајковски“ не е во фунција за време на летниот период.

КК Вардар тренинг во “Мусандра“-ГТЦ!

КК Вардар тренинг во “Мусандра“-ГТЦ!

“Кугларскиот Моцарт“-Влаќевски се подготвува за нови рекорди!

“Кугларскиот Моцарт“-Влаќевски се подготвува за нови рекорди!