Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > (ФОТО) Кугларите на Вардар тргнаа во новата сезона
(ФОТО) Кугларите на Вардар тргнаа во новата сезона

(ФОТО) Кугларите на Вардар тргнаа во новата сезона

Вчера играчите на кугларскиот клуб Вардар означија старт на подготовките за новата сезона  2018/2019 година. Кормиларот на црвено-црните Драги Димитровски  “прозиваше“ во кугларницата “Мусандра“ во Градскиот трговски центар. Таа куглана повторно ќе биде домашен терен на нашиот тим во домашниот шампионат оваа година.

Во продолжение неколку фотографии од првиот тренинг.

kugla-trening-2 kugla-trening

kugla-trening-20kugla-trening0