Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар ген.2006 со два пораза ја стартуваше “Европската младинска лига“ во Италија
КК Вардар ген.2006 со два пораза ја стартуваше  “Европската младинска лига“ во Италија

КК Вардар ген.2006 со два пораза ја стартуваше “Европската младинска лига“ во Италија

Кошаркарски тим “Вардар” момците од  генерација 2006, се во  Италија. Тие  се дел од Европската младинска кошаркарска лига каде во групата имаат четири натпревари за одигрување. Вчера одигаа два меча и на двата беа поразени. За денес  е предвиден еден натпревар во истиот за ривал ќе го имаме тимот на КК Флаш,  а последниот ден, утре (13/01) ќе се сретнеме со екипата на Охсиген Оринџ.

РЕЗУЛТАТИ ОД ДВАТА ПРВИ ДУЕЛИ ОДИГРАНИ ВЧЕРА:

Чромик Зарја-ВАРДАР 133:43

ВАРДАР -Спу Нитра 32:141