Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > (ВИДЕО) Хокеарите на Вардар на тренинг
(ВИДЕО) Хокеарите на Вардар на тренинг

(ВИДЕО) Хокеарите на Вардар на тренинг

На лизгалиштето во А1 Арена при СЦ „Борис Трајковски“ момците од ХК Вардар одржаат тренингзи. Ниту густата магла или другите надворешни временски услови  не ги попречи во остварување на активностите. Македонија нема затворена Хокеј арена па во вакви ситуациии тимот мора да тренира со допопнителни потешкотии.

Видеата од  тренингот на ХК Вардар може да ги погледнете ТУКА!